tapety bożonarodzeniowe

Religia i wiara Z pojęciem religii nierozerwalnie związani są także duchowni. Nie da się ukryć, że kościół to przede wszystkim pewna instytucja, i to niezwykle dochodowa. Jednak, należy także przyjrzeć się tym, którzy sprawiają, że kościół aż tyle zarabia. Są to oczywiście duchowni. Na świecie jest ich całe mnóstwo, jednak ich historia nie jest zbyt pozytywna. Duchowni pojawili się w Afryce po to, by nauczać ludzi swojej wiary i swojej religii. Nie było to jednak robione po to, by szerzyć religię wśród tych, którzy jej nie znali, ale po to, by osiągać jak największe zyski.

Chrześcijaństwo walczyło o każdego wiernego. Najpierw w wojnach krzyżowych, ludzie albo wybierali religię katolicką albo skazywani byli na śmierć. W Afryce w zamian za czystą wodę i ubrania zmuszano ludzi do porzucenia swoich pierwotnych wyznań i wstąpienie do wspólnoty chrześcijańskiej. Niestety takie działania do dzisiaj nie zostały rozliczone. Religia to przede wszystkim historia przemocy i rozlewu krwi, z której do tej pory kościół nie został rozliczony.

Obecnie możemy duchownych przede wszystkim podzielić na księży i pastorów. Pastorzy należą do odłamu protestanckiego. Wiodą oni normalne świeckie życie, mają rodziny i wykonują wszystkie obowiązki względem państwa i społeczeństwa. Z kolei prowadzenie mszy i opiekowanie się swoją parafią to ich praca, za którą otrzymują wynagrodzenie, płacą także podatki, jak normalni obywatele. Niestety w wielu krajach duchowni, w postaci księży są grupą uprzywilejowaną. Zarabiają mnóstwo pieniędzy biorąc wysokie opłaty za przeprowadzenie obrzędów takich, jak chrzciny czy sakrament ślubu i nie płacą żadnych podatków. Ponadto, szerzy się pedofilia i różne inne zboczenia wśród księży, którzy podobno mają stanowić wzór dla ludzi wierzących. Księża jeżdżą wspaniałymi samochodami, wiodą rozpustne życie i jeszcze na tym korzystają, bo do tej pory żaden ksiądz za swoje przestępstwo nie odpowiedział. Wydaje się, że pastor to znacznie lepsze rozwiązanie. Taki pastor ma swoją rodzinę i normalne życie, więc nie kuszą go żadne zboczenia, a tym bardziej pedofilia, co wśród księży jest już dzisiaj normą. Poza tym pastor jest równy wszystkim obywatelom, bo tak jak oni płac podatki i zarabia. Jego pensja jest jawna i zasłużona, zupełnie inaczej niż ma to miejsce w przypadku księży.

Pastor nie wychyla się ze społeczeństwa. Wprawdzie jest on kimś w rodzaju przywódcy religijnego, ale jest to religia nieco innego rodzaju. Pastor przede wszystkim naucza właściwego moralnego zachowania. Nie każe ludziom płacić za obrzędy „co łaska, ale minimum to...”. Księża i religia to bardzo jednak odległe pojęcia. Okazuje się, że większość księży ma powołanie, ale do pieniędzy i dostatniego życia bez trosk, bo przecież im wszystkie grzechy zostają wybaczone i nigdy nie zostają ukarani, mogą, zatem robić to, co im się żywnie podoba. Póki kościół sam nie będzie karał swoich duchownych, póty będzie malało do nich zachowanie i coraz więcej ludzi przekona się, że jednak pastor jest znacznie lepszym rozwiązaniem.