chrześcijańskie koszulki

Religia i wiara Przyjęcie jest to rodzaj uroczystości. Komunia jest szczególnym czasem, dlatego też tak ważne jest to, aby ją dobrze obchodzić i w gronie najbliższych ludzi. Przyjęcie tego typu wyprawiają przeważnie wszyscy rodnia się one tylko ilością osób, czyli gości. Na uroczystości takiej nie może zabraknąć przede wszystkim chrzestnych, ponieważ pełnią oni w tym dniu bardzo ważne role. Przyjęcie może odbywać się za równo w domu lub w restauracji wszystko zależy do rodziców i od ich wygody, ponieważ w restauracji naturalnie wszystkim zajmują się kelnerzy a my nie musimy niczym się martwić z kolei impreza w domu jest bardziej kameralna. Do przyjęcia takiego należy wcześniej się dobrze przygotować, czyli przede wszystkim kupić dużo jedzenia,. Zawsze na takich imprezach króluje też alkohol, ale po woli zaczyna się dochodzić do tego szablonu na rzecz dobrej zabawy. Przyjęcie komunijne jest nie tylko po to, aby uczcić wielki dzień dziecka, ale też po to, aby godnie przyjąć wszystkich gości, którzy się zjawili

I Komunia Święta od lat wiąże się z dużym przyjęciem dla rodziny i znajomych. Często nie chodzi tutaj o sam fakt przyjęcia dziecka do katolickiej społeczności, z właściwie krok do przodu w jej hierarchii. Najczęściej idea przyjęcia I Komunii jest w naszych domach martwa. Dziecko idzie do komunii, bo tego wymaga chrześcijaństwo, a często społeczna opinia i presja w szkole. Duże znaczenie ma też sama chęć pokazania się, a więc urządzenie dużego przyjęcia, aby wszyscy widzieli nas w roli dobrych organizatorów.Wielu rodziców samą imprezę i wydatki związane z jej organizacją uzależnia też od zamożności gości. Jeśli bowiem mogą liczyć na to, że koszta przyjęcia komunijnego będą równie duże, co wartość otrzymanych przez dziecko prezentów, to decydujemy się na takie właśnie koszta. Jeśli jednak rodzina jest uboga, to i często rezygnujemy z organizacji imprezy w pełni świadomie licząc, że byłaby to "finansowa strata". Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej wiąże się również z kilkoma innymi obrzędami, jakie muszą zostać wypełnione przez dziecko przystępujące do tego sakramentu. Przede wszystkim dziecko musi przystąpić do spowiedzi. Jest to ważne wydarzenie, gdyż jest to pierwsza spowiedź w życiu takiego młodego człowieka i musi zostać przez niego poważnie potraktowana. Rolą księdza lub katechety jest uświadomienie dzieciom, jak ważne jest to wydarzenie i w jaki sposób powinny do niego podejść. Również po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej następuje przez tydzień konieczność uczestniczenia w nabożeństwach, tak zwany Biały Tydzień symbolizujący czystość duchową.

Spowiedź święta jest to jeden z sakramentów udzielanych w czasie mszy świętej. Pierwszą spowiedź świętą przechodzi dziecku w wieku dziewięciu lat, uważa się że jest na tyle dojrzale ze umie rozpoznać grzech. Spowiedź jest swego rodzaju rozmową z bogiem za pośrednictwem księdza. Każda osoba która chce się wyspowiadać musi najpierw zrobić rachunek sumienia, polega ona na dogłębnym przemyśleniu jakie grzechy popełnił w ciągu czasu jaki minął od ostatniej spowiedzi. Po rachunku następuje spowiedź, która zawsze odbywa się w konfesjonale czyli specjalnej budce skonstruowanej tak aby nie wiedzieć spowiednika i spowiadającego się , dzięki czemu jest neutralnie i każdy zachowuje anonimowość. Spowiadając się należy powiedzieć regułkę spowiedzi i wyznać grzechy następnie następuje odpuszczenie grzechów oraz zadość uczynienie w postaci modlitw klub dobrych uczynków. Spowiedź jest niezbędną czynności jaką należy wykonać aby moc przyjąć komunie świętą. Spowiadać można się raz w miesiącu, wyznaczonym dniem tygodnia do tego celu jest piątek.