Prezenty

Religia i wiara Prezent jest to rodzaj przedmiotu. Prezenty są wręczane zawsze z jakiegoś powodu. Dzień komunii świętej jest jednym z takich powodów, dzięki którym można prezenty wręczać. Prezenty w tym szczególnym dniu są dość przewidywalne, ponieważ utarł się pewien szablony, dzięki którym wiemy, co, po kim możemy się spodziewać. Najwięcej prezentów jest zawsze do strony rodziców chrzestnych, ponieważ to oni płacą za nie najwięcej. Utarło się ze ojciec chrzestny sponsoruje rower a matka chrzestna zegarek oraz łańcuszek. Zawsze można się tego spodziewać i być pewnym, co dostaniemy od chrzestnych. Z kolei reszta rodziny zazwyczaj skupia się na kopercie, czyli daje pieniądze po to, aby dziecko samo zadecydowało, co chce kupić i co mu jest potrzebne. Naturalnie w tym dniu nie może zabraknąć nam też słodkości bombonierki są podstawowym słodyczem, jaki się wręcza. Na okres komunii są produkowane ze specjalnym obrazkiem komunijnym wiec są typowo na te uroczystość wykonywane. Prezenty są ważne, ale nie najważniejsze i trzeba o tym uczyć swoje dzieci

I Komunia Święta to przede wszystkim czas więzi z Bogiem. Przynajmniej taka jest idea samego obrzędu według chrześcijańskiej wiary. Ale nie oszukujmy się, idea dawno już umarła, a teraz mamy co najwyżej okazje do zorganizowania przyjęcia dla rodziny, rodzinnych spotkań, plotek i... kupowania prezentów dla komunijnego solenizanta.Najbardziej dziecko liczy na swoich rodziców chrzestnych. Ci bowiem zazwyczaj wydaja kropcie na upominki. I nie dlatego, że są bogaci, ale że głupio by było, aby zwykli goście dali więcej niż chrzestny. I jak kiedyś dostawało się zegarki, tak dzisiaj wymagania są dużo większe. Prezenty to najczęściej aparaty fotograficzne, laptopy, rowery, zestaw Sony PlayStation. Niekiedy granice zakupów przekraczają zdrowy rozsądek. A przecież I Komunia Święta sama w sobie to chrześcijańska tradycja, która nie wymaga nakładów finansowych, ale na duchowe przeżywanie pierwszego spotkania z Chrystusem. Niekiedy mamy problem z tym, jak określić dokładnie czym jest przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej. Nazwa ta pochodzi od łacińskiego słowa communio, oznaczającego wspólnotę. Kojarzy się przede wszystkim z Ostatnią Wieczerzą. Pierwsza Komunia Święta to uroczysty i świadomy akt spożycia Ciała Chrystusa pod postacią hostii. Symbolizuje to dzielenie się chlebem, jak podczas pożegnalnej wieczerzy Chrystusa ze swoimi uczniami. Podczas uroczystości komunijnych dziecko zostaje przyjęte do grona tych, którzy mogą w pełni obcować z Bogiem i w pełni uczestniczyć we mszy świętej. Uroczystości poprzedzane są wielomiesięcznymi przygotowaniami.

Śpiewanie pieśni jest czynnością jaką wykonuje się w kościele. Pieśni można uznać równie za formę rozmowy z bogiem. Pieśni od rozmowy rożni tylko to ze są rymowane i wyśpiewuje się je. pieśni już od dawien dawna były stosowane w celu wysławiania boga. kościół jest znakomitym miejscem do śpiewania pieśni ponieważ ma dobrą akustykę czyli echo roznosi je po nim i dodatkowo posiada podkład muzyczny. W kościele podczas śpiewania pieśni często można usłyszeć dźwięk organów. Organy to rodzaj instrumentu klawiszowego którego zadaniem jest uzupełnianie pieśni pięknymi dźwiękami. Organy są akompaniamentem osób śpiewających, wyznaczają również tempo siewania ponieważ każdy ma je trochę inne. Śpiewać może w zasadzie każdy kto tylko chce, jedni robią to pięknie inni trochę gorzej. Dodatkową zaletą śpiewania pieśni w kościele jest możliwości skorzystania ze śpiewników czyli książeczek w których zawarte są słowa wszystkich pieśni.. w kościele śpiewać można siedząc w ławce, stojąc pod kolumną lub występując na ambonie jako chórek parafialny, inaczej zespół osób śpiewających piękne pieśni ku czci pana boga.