Pamiątka

Religia i wiara Pamiątka jest to rozdaj przedmiotu. Pamiątki kupuje się po to, aby po pewnym czasie moc wspominać, co było i już nie wróci. Pamiątek z komunii jest naprawdę wiele wystarczy tylko bliżej się temu przyjrzeć. Na początek dziecko pierwszą pamiątką, jaka dostaje z tej wielkiej uroczystości jest różaniec i książeczka je zatrzymuje na zawsze. Kolejne przedmioty to strój, jaki mu pozostaje lub nawet zdjęcia, ponieważ one są największą pamiątką dzięki nim można dużo zaobserwować, czyli jak zmienił nas czas i jak kiedyś wyglądaliśmy pamiątki z komunii są bardzo cennymi przedmiotami, które należy dobrze przechowywać po to, aby się nie zniszczyły. Pamiątki oznaczają ze kiedyś przeżyliśmy takie a nie inne chwile. Dla wielu dzieci pamiątka po komunii jest przede wszystkim prezent, czyli rowery zegarki przedmioty, które pozostają z nami przez wiele lat dopóki nie ulegną zniszczeniu lub zepsuciu. Są one żywą pamiątką dawnych lat, kiedy przystępowaliśmy do komunii świętej. Pamiątki takie najczęściej przechowują nam rodzice, ponieważ im zależy na tym abyśmy zachowali ej jak najdłużej

Samo pojednanie z Bogiem w wielu religiach uważane jest za zaszczyt i niejako obowiązek wierzącego. W kościele katolickim jednak wierzący musi przejść przez sito egzaminów. Księża ubzdurali sobie bowiem, że katolik musi znać regułki modlitw na pamięć i innej opcji rozmowy z Bogiem nie ma. Dzieci idące do bierzmowania muszą zdawać egzaminy i uczyć się często dziwnych rzeczy na pamięć. Podobnie jest z dziećmi przystępującymi do I Komunii Świętej. Te bowiem muszę zaznajomić się z szeregiem rozmaitych wierszyków o Bogu, pieśni i modlitw. Uczą się tez schematu spowiedzi, choć przecież nie to jest istota wyznania grzechów, ale szczery żal za popełnienie owych występków i sama pokuta. Nieprędko się to jednak zmieni, bo księża lubią być władczy i rozkazywać wiernym. Muszą się jednak obawiać, wciąż silny pontyfikat Jana Pawła II kiedyś straci w Polsce na znaczeniu i kościół katoliki nie dość, że straci wielu wiernych, to w dodatku zyska wielu wrogów i na pewno odezwa się głosy reformatorów. Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych wydarzeń z życiu każdego katolika. Obchodzi się ją w Polsce bardzo uroczyście. W całej eucharystii Komunia Święta jest sakramentem, dzięki któremu młody człowiek przyjmowany zostaje do grona tych, którzy w pełni obcują z Bogiem. Sytuacja ta stanowi święto dla całej rodziny tego młodego człowieka. Poprzedzana jest długimi przygotowaniami, gdyż dziecko musi otrzymać odpowiednie wykształcenie w temacie wiedzy religijnej, aby mogło zrozumieć, co się dzieje w momencie przyjmowania Komunii Świętej. Należy jednak przy tym pamiętać, że to jest święto tego dziecka a nie okazja do pokazania się przed rodziną.

Modlitwa to rozdaj rozmowy z bogiem. Wiele osób idzie do kościoła po to aby móc się pomodlić. Modlitwa jest swego rodzaju intencją ponieważ zazwyczaj modlimy się o coś lub o kogoś. Intencje bywają różne . jeśli ktoś znalazł się w trudnej sytuacji jest w stanie nawet zapłacić za mszę w jego intencji po to aby wymodlić to czego pragnie .kościół jest rodzajem zgromadzenia więc można śmiało uczęszczać do niego alby móc się w grupie pomodlić. Modlitwa jak wspominałam jest forma rozmowy z bogiem może odbywać się ona nie tylko w kościele. Modlić możemy się również na przykład w domu czy tez w szkole. są osoby które wolą modlić się w samotności ponieważ wtedy nie rozpraszają się innymi osobami i mogą w pełni skupić się na modlitwie. Modlitwa jest ustnym przekazem może być odmawiana głośno lub tylko w myślach, wszystko zależy do osoby jaka ją domawia. Warto zauważyć ze również msza święta jest swego rodzaju modlitwa w której przemawiamy do boga za pośrednictwem księdza. Jest to rozdaj modlitwy zbiorowej w której intencje również są zbiorowe. Modląc się wykonujemy charakterystyczny znak krzyża.