Miejsce Świętych

Religia i wiara Jeśli jesteśmy na pielgrzymce, albo odwiedzamy jakieś miejsce, które ma wiązek z religią, jak Licheń, czy Świętą Lipkę, Kalwarię Zebrzydowską albo Jasną Górę, warto niezależnie, czy mamy, czy nie i czy potrzebujemy, czy nie, zakupić krzyż. Kupowanie krzyża w takich miejscach jest bardzo dobrym pomysłem. Chrześcijanie Wierą, że nie jest to wyjły, kupiony w sklepie krzyż. To coś w stylu przywożenia wody z uzdrowiska. Tak samo jest z krzyżami. Kupione w religijnych miejscach, mogą posiadać moc. Są idealne na prezent na przykład dla babci, czy cioci. Odwiedzając takie miejsca warto wrócić uwagę na tradycje i historię, dlaczego, akurat to miejsce nazywane jest świętym albo natchnionym. Krzyż przywieziony podróży będzie nas chronił, a codzienne modlitwy na pewno zostaną wysłuchane. Chrześcijanie ogromną wagę przywiązują do krzyża, dlatego w tak wieku ważnych miejscach figuruje, czy na ścianie, czy gdzieś w po powietrzu zawieszony. W każdym domu powinien być krzyż, nawet u niewierzących.

Sen towarzyszy nam, gdy śpimy i pozwala się odprężyć.Wielu z nas lubi spać, bo to daje nam odprężenie i odpoczynek. Zapominamy wtedy o bólu, o naszych troskach i zmartwieniach. Podobno czasem wystarczy pospać, aby rozwiązać jakiś problem lub zapomnieć o bólu i lepiej się poczuć. Podczas spania jednak nie tylko wypoczywamy, wtedy coś się dzieje w naszym umyśle. Przydarza nam się jakiś sen, czasem jest ich kilka, mieszają się one ze sobą. My zapamiętujemy niekiedy tylko niewielką ich cześć i tworzy nam się składanka, z której wychodzi jakaś dziwna historia. Na nasz sen ma zwykle wpływ to, co się dzieje w naszym życiu, to, o czym myślimy. Jednak czasem śnią nam się osoby i miejsca, których nie znamy. Może to wtedy sen dotyczący przyszłości albo naszej wyobraźni. Niestety czasami sny są straszne, są to tzw. koszmary, zwykle, gdy myślimy przed snem o czymś złym, o problemach lub po obejrzeniu horroru. Najgorsze jest to, że myślimy, że sen to nie sen i budzimy się cali roztrzęsieni, zapłakani. Nie zawsze sen oznacza, że to nam się przydarzy, czasem wręcz odwrotnie, a czasem jakieś elementy są przenośnią. Istnieją senniki itd., ale niełatwo jest zrozumieć sny i ich znaczenie.

Każdemu z nas przypisany jest jakiś znak zodiaku. Ten nasz znak zodiaku jest wyjątkowy, bo każdy ma jakiś przypisany los. Dzisiaj horoskop znajdziemy wszędzie, czy to będzie internet czy czasopismo. Te magiczne wierzenia w to, że nasz los jest odgórnie ułożony bardzo poważnie wpływa na nasze życie. Bardzo dużo osób czyta horoskopy i wierzy w to, co tam jest napisane. Ale tak naprawdę to, jakie mamy potwierdzenie, że ktoś to na pewno wyczytał z kart. Magiczne wierzenia trzeba omijać szerokim łukiem, bo bardzo negatywnie mogą wpłynąć na nasze zachowanie, życie czy zdrowie. Zabawa w magiczne wierzenia to nie przelewka. Nie można traktować poważnie tego, co ktoś napisał w horoskopie. Horoskop istnieje, bo się dobrze sprzedaje, ale w wiara w niego jest ogromną głupotą i to, że akurat to, co napisane sprawdza się u nas to tak samo sprawdzi siu nas to, co napisali przy innym znaku. Jeżeli będziemy wierzyć w horoskopy to czasami konsekwencje wiary w nie mogą być nieodwracalne. Dlatego bądźmy bardzo uważni na to, co czytamy i jak traktujemy te magiczne wierzenia.