Krzyż

Religia i wiara Jest wiele rodzajów krzyży. Najczęściej to dwie belki w którymś miejscu ze sobą skrzyżowane. Krzyż jest symbolem katolickiego oraz prawosławnego kościoła. Różnią się ilością belek. Bardzo ciekawy jest krzyż z Maltański. Spotkać można go przeważnie na Malcie. Jeśli ktoś nie zna go z nawy na pewno, gdy zobaczy, odrzeknie, ze z pewnością go zna. Inaczej zwany jest krzyżem ośmiu błogosławieństw. Jeśli chodzi o inne rodzaje krzyża, to krzyż harcerski, zaprojektowany przez księdza Kazimierza Lutosławskiego w 1912 roku, wzorowany na krzyżu Virtuti Militari. Krzyż widniał na płaszczach wielu braci zakonnych, a także Krzyżaków. Krzyż był symbolem przynależności do wiary i Boga. Nie wiem kim jesteś, ale widzę, że masz krzyż na płaszczu, znaczy, żeś swój człowiek - takim kryterium się dawniej kierowano, dlatego tak łatwo czasem zwykłym symbolem zmanipulować innych którzy naturalnie myślą bardzo prosto - skoro komuś przyświeca krzyż, musi być dobry i waleczny oraz z pewnością dłuży Bogu.

Każdy ma swój znak zodiaku, któremu podporządkowane są różne losy.Dziś horoskop możemy znaleźć w prawie każdym czasopiśmie. Są one również podzielone na partnerskie, rodzinne, zdrowotne, byle się przypodobać różnym upodobaniom ludzi. Wielu z nas je czyta, ponieważ każdy ma swój znak zodiaku dostosowany do jego daty urodzin. Niektórzy czytają horoskopy dla zabawy lub z ciekawości. Niestety są też i tacy, którzy wierzą w to co mówi horoskop. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ osoba, która w w to wierzy, przeczyta horoskop i działa zgodnie z tym co opisuje jej horoskop. Może gdyby napisali tam, że w tym miesiącu rak będzie miał problemy z uczuciami, dlatego powinien na jakiś czas odpocząć od bliskiej osoby, to ta osoba, która to czyta i wierzy może faktycznie tak zrobi i zostawi swojego towarzysza. Takie wierzenia mogą mieć poważne konsekwencje, w utracie miłości, zdrowia czy pieniędzy. Gdy czytamy horoskop wydaje nam się, że to prawda, bo wszystko pasuje, ale tak naprawdę gdybyśmy przeczytali horoskop dla innego znaku to też coś tam będzie pasować do naszego charakteru.

Dlatego trzeba być uważnym i ostrożnym. Magiczne wierzenia towarzysza nam od zarania dziejów. Zawsze ktoś nam przypomni o przesądach, które stosowała nasz babcia. Czy w nie wierzymy czy nie to nasza sprawa, ale co takiego jest w kolorach, że dołączamy je do katalogu magiczne wierzenia? Jak bardzo kolory maja wpływ na nasze życie, na nasze postępowanie i samopoczucie. Kolorów jest pełno cała paleta barw, a gdy zapytamy różne osoby o kolor to każdy ma jakiś swój ulubiony. Jak to się dzieje, że ludzie przywiązują wagę do kolorów? Mieszkanie malujemy na kolory jasne, stonowane, bo ponoć takie odprężają i uspokajają. Wesołe kolory bardzo pozytywnie wpływają na nasze zachowanie i nastrój. Jeżeli mamy w mieszkaniu ściany z chłodnymi barwami to przeważnie jesteśmy bardzo zamknięci w sobie, raczej przygnębieni i ogólnie nie mamy ochoty na szalone rzeczy. Może to i dziwne, ale te magiczne wierzenia w znaczenie kolorów cos w sobie ma. Energetyczne barwy takie jak czerwień, zieleń pomarańcza dają nam wiele radości i pobudzają nasz organizm do działania.