fotograf na chrzest kraków

Religia i wiara Komunia jest to rodzaj uroczystości. Komunie obchodzi się a raczej przystępuje się do niej w wieku dziewięciu lat. Jest to czas, do którego dziecko należy dobrze przygotować po to, aby było świadome tego, co aktualnie się dziej, czyli ze przyjmuje w tym dniu pan boga pod postacią opłatka komunijnego. Komunia jest ogromnym przeżyciem zarówno dla dzieci, jaki dla rodziców, ponieważ wiąże się z tym ogromny wydatek mowa tutaj przede wszystkim o przyjęciu komunijnym i ubraniu dziecka na ten szczególny moment. Dawniej każdy ubierał się jak tylko chciał obecnie wprowadzono alby, czyli proste szaty po to, aby każde dziecko wyglądało tak samo i nie wyróżniało się z tłumu innych dzieci. Uroczystość komunijna zaczyna się do przybycia do kościoła następnie dzieci uczestniczą we mszy świętej a późnej odbywa się przyjęcie komunijne dla gości. Dla dzieci naturalnie najważniejsze jest to, aby dostać prezenty, ponieważ na nie najbardziej oczekują. Standardowym prezentem w tym dniu jest rower i zegarek, ponieważ ej się wręcza zawsze

I Komunia Święta to jeden z ważniejszych obrzędów kościoła katolickiego. To wszak moment, kiedy dziecko dostaje nijako przyzwolenie na przyjmowanie ciała Chrystusa, przy tym oczywiście będzie też miało szansę pierwszej spowiedzi. To bardzo ważne dla katolików, ale dla dzieci zdecydowanie mniej istotne. Te bowiem najczęściej nie rozumieją idei samej komunii,a wielotygodniowe przygotowania niczego tutaj nie zmieniają. Dzieci wszak w murach kościoła i na katechezach w szkole najzwyczajniej się nudzą. Dla naszych milusińskich I Komunia Święta to przede wszystkim prezenty. Dzieci bowiem nauczone tradycją zdają sobie sprawę, że tego dnia nie obędzie się bez gości. A goście w tym wypadku oznaczają podarunki.Zdecydowanie dzień przyjęcia I Komunii w kościołach anglikańskich i protestanckich jest lepiej zorganizowany, na pewno nie tak szumnie jak w Polsce, a przy tym rzeczywiście jest to dzień ważny i wyczekiwany przez dzieci. Przyjęcie komunii Świętej jest jednym z sakramentów, które obowiązują każdego katolika. Dzieci w wieku 8 lat przystępują do tego sakramentu po uprzednim przygotowaniu ich przez księdza, katechetów i rodziców. Jest to jedna z ważniejszych chwil w życiu dziecka, gdyż od tego momentu może w pełni uczestniczyć we mszy świętej. W chwili obecnej dzieci przygotowywane są w szkołach, gdyż tam odbywają się lekcje religii. Taki stan rzeczy mamy od początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to religii zaczęto uczyć w szkołach. Wcześniej te zajęcia prowadzone były przy kościołach, gdzie księża i katecheci nauczali dzieci z całej parafii.

Kościół jest miejscem kultu chrześcijan. chrześcijaństwo jest rodzajem wiary w której wyznaje się boga . każdy kult musi mieć miejsce gdzie oddaje część swojemu Bogu, dla chrześcijan miejscem takim jest właśnie kościół. Kościół można rozpatrywać jako rodzaj zgromadzenia lub miejsca w który się przebywa. Kościół jest budowlą która jest ogromna ponieważ musi pomieścić wielu parafian, czyli osób przychodzących do kościoła. W ciągu tygodnia kościół jest otwarty i można się w nim pomodlić jednak bardzo mało osób decyduje się na to. Każdy w ciągu tygodnia jest zabiegany i może to po części decyduje o tym ze nie wchodzimy do kościoła. Jedynym dniem w którym każdy oddaje cześć bogu jest niedziela, w czasie tego dnia całe rodziny gromadzą się w kościele aby móc się pomodlić i oddać cześć bogu. W kościołach w niedziele są odprawiane msze czyli rodzaj spotkań na których ludzie się modlą oraz śpiewają pieśni pochwalne do boga. Kościół jest najstarszym ze zgromadzeń jego korzenie sięgają już średniowiecza.