Grecka doskonałość

Religia i wiara Bardzo popularny na wielu flagach, nie znany z nazwy bezpośrednio, ale z wyglądu każdy go widział nie raz. Jest starym symbolem wskazuje na cztery strony świata. Dwie belki, równej długości są skrzyżowane ze sobą pod katem dziewięćdziesięciu stopni. Czasem można go spotkać wpisanego w okrąg jest pradawnym symbolem doskonałości i związków Słońca z Ziemią, równowagi czterech żywiołów a także linia styki Ziemi i Nieba. Czymś z jednej strony ziemskim, z drugiej boskim. Krzyż grecki to także łączenie tego, co poziome, z tym co pionowe. Doskonałość i pełzanie po ziemi wieńczone jednym punktem. Ma też przypominać, że to, iż człowiek pnie się do góry, nie oznacza, ze nie będzie pełzał w linii poziomej. Prawosławni pielgrzymi zawsze idą a krzyżem greckim na przedzie, najczęściej widać to na pielgrzymkach w Polsce zbyt wielu prawosławnych nie ma, dlatego też tak rzadko jesteśmy tego świadkami, a nawet jak jesteśmy, to nie wracamy uwagę na pozycję i ułożenie krzyża. Dla wielu rozpoznawany jedynie jak znak dodawania w matematyce.

Każda cyfra jest inna i ma jakieś znaczenie nie tylko w matematyce, ale i w życiu.Cyfry towarzyszą nam każdego dnia. Widzimy je w szkole, w pracy, na zegarze, gdy chcemy coś obliczyć, na pieniądzach. Ich znajomość jest nam niezbędna, bo bez nich nic byśmy nie zrobili. Niektórzy jednak wierzą, że są one czymś więcej niż rzeczą przydatną. Podobno posiadają jakąś moc. Niektóre liczby uważane są za szczęśliwe np. 7, 3, a 13-tka jest pechowa; 666 to znak szatana itd. Niewiele to ma chyba wspólnego z prawdą. Istnieje nawet coś w rodzaju wróżby, która polega na tym, że dodajemy do siebie wszystkie cyfry z daty urodzin i na końcu wychodzi nam jakaś cyfra. Wynik, czyli cyfra np. 2 wyznacza cechy charakteru danej osoby, jaki ten człowiek jest, jakie ma zdolności, uczucia itd. Na tej samej zasadzie polega wróżba partnerska, w której w ten sam sposób się liczy, ale dodaje się datę urodzenia partnera i wychodzi czy dany mężczyzna i kobieta pasują do siebie. Liczby faktycznie są ważne w naszym życiu, ale czy to od nich zależy nasz los, nasze życie. Nie można się całkowicie temu poddawać. Każdy rodzic stara się wybrać swojemu dziecku takie imię by było ładne i miało jakieś dobre znaczenie.

Jak widać magiczne wierzenia to nie tylko horoskopy i przesądy, dotarły również do imion. Każdy człowiek ma jakieś swoje imię. Jednemu się to imię podoba innemu nie. Dlatego przy wyborze imienia nie kierujmy sie tym czy jakieś imię jest teraz popularne, bo takim zachowaniem skrzywdzimy własne dziecko a przecież tego nie chcemy. Magiczne wierzenia w znaczenie imion nie jest tak popularne jak w innych krajach m.in. arabskich. Tam imiona są bardzo starannie wybierane i tak na przykład piękne imię Sara oznacza księżniczkę a Leila – noc. Piękne imiona piękne znaczenia. Arabowie magiczne wierzenia w znaczenie imion traktują bardzo poważnie. W Polsce jest troszeczkę inna moda. Nadajemy imiona modne a nie te, które maja dobre i piękne znaczenie. Coraz więcej pojawia się imion wśród dzieci, które nie mają żadnego znaczenia nie pochodzą od żadnego świętego tylko są przejęte z innych języków, niestety najczęściej z angielskiego i tak mamy małe Dżesiki czy Kevinów i Denisów. Wszystko wszystkim jak świat istnieje, ale nie krzywdźmy własnych dzieci.